A Toldi mozi nagyterme megtelt olyan emberekkel, akik mindannyian érdeklődtek egy igen megosztó személyiség iránt.
Donald Trump, korábban az Amerikai Egyesült Államok elnöke a pereiről, és a sértő kijelentésiről ismert manapság. Európai emberként, csupán a hírekből informálódhatunk, hogy ki is lehet ő valójában.
A történet tömören, hogy Trump még csak tanulja az ingatlanos szakmát, és ekkor ismerkedik meg Roy Cohn-nal, a maffiától nem igazán elzárkózó ügyvéddel. Roy a szárnyai alá veszi és tanítja, hogy aztán azzá váljon akivé.
Nem vagyok benne biztos, hogy a fókuszban egyedül Trump lenne. Sokkal inkább a Roy és Donald közti kapcsolatot helyezi a film előtérbe. Negatívumként azt tudnám felróni, hogy ez így nem a teljes Trump – sztori. Maximum az első része. A hullámvasút pont a lejtő tetején áll meg, 1986-ban. Nem túl sok keresés után az ember elolvashatja, hogy ahol a film véget ér, onnantól gyorsul fel Trump élete. A telex-filmklub jóvoltából, olyan tudást birtokába jutottam a film utáni beszélgetésből, ami segített kiegészíteni, és megérteni az addig homályos foltokat.
Mit mondd nekem az, hogy a 42. utca rossz környék? Az égvilágon semmit. Valahogy mégis meg lehet érteni, hogy oda nem ajánlott luxus szállodát építeni. Éjszaka nem biztonságos a környék, rengeteg a hajléktalan, és a film taglalja az ehhez hasonló fontos társadalmi kérdéseket. A 70’es 80’as évek New York-ja a filmvásznon tökéletesen jön át. Az egyedi VHS képi világ különleges hangulatot teremt a filmnek. Nem biztos, hogy minden mozzanat helytáló és valós, és ezekre aligha fogunk kapni valaha is válaszokat. Egy életrajzi filmet kapunk, egy igen érdekes játékfilm keretein belül.